Svatby a pronájmy

Informace ke svatebním obřadům

Vážení snoubenci. Velmi nás těší, že se zajímáte o to, jaké svatební obřady pořádáme na našem zámku. Tuto nabídku jsme tedy připravili pro to, aby Vaše rozhodování a plánování bylo snazší a Vy tak měli lepší možnost výběru.

Svatební obřady pořádáme na zámku Velké Březno již mnoho let. Za tu dobu u nás uzavřely manželství dobré dvě tisícovky párů. Skutečnost, že nikde nemáme žádnou obří reklamu a přesto počet párů, které u nás uzavírají sňatek je stále velmi vysoký, nás velmi těší a pro Vás je zárukou naší dobré práce. Dovolte mi tedy Vám v krátkosti nastínit, co pro uzavření sňatku na Státním zámku Velké Březno potřebujete a co Vám můžeme v letošní sezóně nabídnout.

 

1. Základní informace:

Svatební obřad provádí ze zákona příslušný obecní úřad. U nás, ve Velkém Březně je tedy tímto úřadem Obecní úřad ve Velkém Březně, respektive jeho matrika. Tam si tedy musíte podat svoji Žádost o uzavření sňatku. Příslušné formuláře, pomoc s jejich vyplněním, stejně jako další informace Vám pracovníci Obecního úřadu rádi poskytnou. Matrika obecního úřadu také eviduje všechny žádosti o sňatek; s ní si tedy můžete dohodnout datum Vaší svatby u nás a její hodinu. To lze samozřejmě zařídit i telefonicky. Obraťte se tedy s důvěrou na paní Michaelu Neumannovou, telefon 475 228 340. Počítejte také s tím, že zdejšímu obecnímu úřadu je nutné zaplatit poplatek za obřad mimo jejich úřední oddací síň. Výše tohoto poplatku činí v letošním roce 1000,- Kč.

 

2. Vlastní obřad:

Pokud máte domluvené datum a hodinu Vaší svatby můžete se obrátit na nás, tedy na pracovníky Státního zámku Velké Březno. Pokud nebudete chtít nic mimořádného, stačí k nám přijít 2 týdny před Vaší svatbou a spolu domluvíme vše další. Prosíme nechoďte se domlouvat během zimy a ani pondělí – v této době je náš zámek pro veřejnost uzavřen.

Co Vám tedy u nás můžeme nabídnout:

  • Svatební termíny v roce 2018 najdete vlevo dole ke stažení.
  • Po dohodě s matrikou a správou zámku je možné uzavřít sňatek i v jiných termínech.
  • Pro svatební obřady máme vyčleněny dva zámecké sály, horní pro maximálně 30 osob, a dolní i pro 90 hostů. Svatbu ale můžete mít i v parku či na nádvoří zámku. Nemáme však kapli.
  • Můžete se u nás vzít i při nočním obřadu při svíčkách, toto své přání pak nezapomeňte říci na matrice.
  • Svatební obřad, tedy pronájem připraveného a vyzdobeného sálu, při reprodukované hudbě u nás pořídíte již od 5000,- Kč, (včetně 21% DPH) nepočítaje v to poplatek Obecnímu úřadu. Naše ceny tedy zůstávají téměř stejné, jako v loňském roce.

 

3. Další možnosti a služby:

Pokud chcete, aby Vaše svatba byla opravdu jedinečná, můžeme Vám nabídnout bohatou nabídku nadstandardních služeb. Zajistíme Vám, podle Vašeho přání, svatební oznámení, oblečení, živou hudbu, obstaráme speciální květinovou výzdobu, po obřadu Vám zařídíme přípitek, pomůžeme Vám s dopravou – nabízíme autoveterány, limuzíny, koně, atd., zajistíme fotografa a videozáznam obřadu, pomůžeme s výběrem a výzdobou restaurace, či Vám, připravíme hostinu či recepci přímo v zámeckých prostorách. Záleží tedy jen na Vaší fantazii a možnostech.

I letos se budeme snažit Vám nabídnout možnost pronájmu svatebního apartmá pro Vaši svatební noc.

 

Velmi Vám děkuji za Váš zájem a těšíme se na to, že tento důležitý den svého života strávíte právě u nás, na Státním zámku Velké Březno.

Miloš Musil, Státní zámek Velké Březno