Svatby a pronájmy

Informace ke svatebním obřadům

Vážení snoubenci. Velmi nás těší, že se zajímáte o to, jaké svatební obřady pořádáme na našem zámku. Tuto nabídku jsme tedy připravili pro to, aby Vaše rozhodování a plánování bylo snazší a Vy tak měli lepší možnost výběru.

Svatební obřady pořádáme na zámku Velké Březno již mnoho let. Za tu dobu u nás uzavřely manželství dobré dvě tisícovky párů. Skutečnost, že nikde nemáme žádnou obří reklamu a přesto počet párů, které u nás uzavírají sňatek je stále velmi vysoký, nás velmi těší a pro Vás je zárukou naší dobré práce. Dovolte mi tedy Vám v krátkosti nastínit, co pro uzavření sňatku na Státním zámku Velké Březno potřebujete a co Vám můžeme v letošní sezóně nabídnout.

 

1. Základní informace:

Svatební obřad provádí ze zákona příslušný obecní úřad. U nás, ve Velkém Březně je tedy tímto úřadem Obecní úřad ve Velkém Březně, respektive jeho matrika. Tam si tedy musíte podat svoji Žádost o uzavření sňatku. Příslušné formuláře, pomoc s jejich vyplněním, stejně jako další informace Vám pracovníci Obecního úřadu rádi poskytnou. Matrika obecního úřadu také eviduje všechny žádosti o sňatek; s ní si tedy můžete dohodnout datum Vaší svatby u nás a její hodinu. To lze samozřejmě zařídit i telefonicky. Obraťte se tedy s důvěrou na paní Michaelu Neumannovou, telefon 475 228 340. Počítejte také s tím, že zdejšímu obecnímu úřadu je nutné zaplatit poplatek za obřad mimo jejich úřední oddací síň. Výše tohoto poplatku činí v letošním roce 1000,- Kč.

 

2. Vlastní obřad:

Pokud máte domluvené datum a hodinu Vaší svatby můžete se obrátit na nás, tedy na pracovníky Státního zámku Velké Březno. Pokud nebudete chtít nic mimořádného, stačí k nám přijít 2 týdny před Vaší svatbou a spolu domluvíme vše další. Prosíme nechoďte se domlouvat během zimy a ani pondělí – v této době je náš zámek pro veřejnost uzavřen.

Co Vám tedy u nás můžeme nabídnout:

  • Svatební termíny v roce 2017 najdete vlevo dole ke stažení.
  • Po dohodě s matrikou a správou zámku je možné uzavřít sňatek i v jiných termínech.
  • Pro svatební obřady máme vyčleněny dva zámecké sály, horní pro maximálně 30 osob, a dolní i pro 90 hostů. Svatbu ale můžete mít i v parku či na nádvoří zámku. Nemáme však kapli.
  • Můžete se u nás vzít i při nočním obřadu při svíčkách, toto své přání pak nezapomeňte říci na matrice.
  • Svatební obřad, tedy pronájem připraveného a vyzdobeného sálu, při reprodukované hudbě u nás pořídíte již od 4800,- Kč, (včetně 21% DPH) nepočítaje v to poplatek Obecnímu úřadu. Naše ceny tedy zůstávají téměř stejné, jako v loňském roce.

 

3. Další možnosti a služby:

Pokud chcete, aby Vaše svatba byla opravdu jedinečná, můžeme Vám prostřednictvím naší svatební a společenské agentury nabídnout bohatou nabídku nadstandardních služeb. Zajistíme Vám, podle Vašeho přání, svatební oznámení, oblečení, živou hudbu, obstaráme speciální květinovou výzdobu, po obřadu Vám zařídíme přípitek, pomůžeme Vám s dopravou – nabízíme autoveterány, limuzíny, koně, atd., zajistíme fotografa a videozáznam obřadu, pomůžeme s výběrem a výzdobou restaurace, či Vám, připravíme hostinu či recepci přímo v zámeckých prostorách. Záleží tedy jen na Vaší fantazii a možnostech.

I letos se budeme snažit Vám nabídnout možnost pronájmu svatebního apartmá pro Vaši svatební noc.

 

Velmi Vám děkuji za Váš zájem a těšíme se na to, že tento důležitý den svého života strávíte právě u nás, na Státním zámku Velké Březno.

Miloš Musil, Státní zámek Velké Březno